خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
اطلاعات عمومیسلامت

نوشیدن آب ناشتا چه تأثیرات مثبتی دارد؟

خواص آب

اکثرخانوم های ژاپنی پس از بیدار شدن ازخواب ناشتا آب می نوشند به همین دلیل اندام و پوست زیبایی دارند.

آب ها ۷۵%  بدن راتشکیل می دهد پس برای سلامتی و بدن بسیار مفید هستند. اگرآب بدن بطورکامل تأمین نشود عواقب زیادی رابه دنبال دارد. پیش از این در مقاله گذشته به بررسی دلایلی که ایستاده آب ننوشیم پرداختیم اما اکنون با ما در مجله زندگی همراه باشید تا چند دلیل که لازم است صبح ها آب بنوشید را با هم بررسی کنیم.

بلافاصله بعد ازبیدار شدن از خواب آب بنوشید.

ناشتا آب

زمانی که صبح ناشتا آب بنوشید بادفع سموم زیان آور، بدنی سالم وسرحال خواهی داشت وبه سلولهای عضلانی وسلولهای خونی کمک می کنید.

نوشیدن ناشتا آب سوخت وساز بدن شما را تا ۲۴% افزایش می دهد و به  کاهش وزن کمک می کند همچنین وقتی با شکم خالی آب می نوشید با دفع سموم به بهتر شدن گوارش خود کمک می کنید واحساس گرسنگی کمتری خواهید داشت و کمتر گرسنه می شوید و هوس شما برای غذا خوردن فروکش می کند. به همین دلیل نوشیدن آب از اضافه وزن ناشی ازپر خوری جلوگیری می کند.

ناشتا آب

نوشیدن ناشتا آب با تمیز کردن روده ی بزرگ امکان جذب بهتر مواد مغذی را فراهم می کند.

سوزش سردل وسوء هاضمه را تسکین می دهد. سوء هاضمه به دلیل افزایش اسیدیته شدن معده ایجاد می شود. زمانی که اسید به سمت مری بالا می آید احساس سوزش می کنید اما  وقتی صبح ها ناشتا آب می نوشید این مشکل با فرستاده شدن اسید به پایین و رقیق شدن آن حل می شود این کار معده شما را برای صبحانه که قرار است میل کنید آماده می کند.

رنگ چهره و درخشندگی پوست را بهبود می بخشد.کم آبی باعث بروز چین وچروک پیش از موعود و ایجاد منافذ عمیق در پوست می شود.درطی یک مطالعه مشخص شد که نوشیدن ۵۰۰ میلی لیترآب به صورت ناشتا با افزایش جریان خون  باعث درخشندگی و زیبایی پوست صورت می شود.

نوشیدن آب به صورت ناشتا به بهترین شکل می تواند کیفیت موهایتان را افزایش دهد.با خوردن ناشتا آب موهای براق ، صاف وسالم داشته باشید.کم آبی می تواند اثر جدی برای مو داشته باشد.نوشیدن آب فراوان موهای شما را از درون تقویت می کند و در مقابل آن کمبود آب می تواند باعث شکنندگی و نازکی مو شود.

ناشتا آب

سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند. در طی آزمایشات انجام شده پس از گذشت مدت کوتاهی به عنوان مثال  برای بیماری یبوست والتهاب معده ۱۰ روز ، بیماری سل ۹۰ روز  و کسانی که از دیابت یا فشارخون بالا رنج می برند پس از گذشت  ۳۰ روزتاثیرآن را به خوبی می بینند.

ودر آخر۳۰ دقیقه قبل از وعده های غذایی (صبحانه نهار شام )آب بنوشید اما تا دو ساعت بعد از صرف غذا از نوشیدن آب خوداری کنید.همچنین نوشیدن صبحگاهی آب را هرگز فراموش نکنید و در مصرف روزی  ۸ لیوان آب بکوشید.

هیچ چیز مهم تر از سلامتی بدن نیست.

مشاهده بیشتر

زهرا ملک زرقانی

دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار ایمیل : zahra.malek.z1996@gmail.com

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن