خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
دسته‌بندی نشده

هاست و سرور چه تاثیری بر سرعت وب سایت دارند ؟

WEB HOSTING

هاست

هاست به معنای میزبان است ؛ یعنی سرورهایی که در هر نقطه از جهان به اینترنت متصل هستند و سایت شما را میزبانی می کنند ؛ موقعیت هاست (محل قرارگیری سرورها) در سرعت لود (بارگذاری) سایت تاثیر گذار است .

فردی که از سایت شما بازدید می کند ، هرچقدر به موقعیت جغرافیایی سرور میزبان سایت نزدیک تر باشد ، سرعت و کیفیت بهتری را تجربه خواهد کرد .

قدرت سخت افزاری سرور و تعداد سایت هایی که میزبانی می کند نیز در سرعت وب سایت تاثیر زیادی دارد ؛ سرور میزبان شما هرچقدر سخت افزار بالاتری داشته باشد می تواند درخواست های بیشتری را پاسخگو باشد . همچنین سرورهایی که از هارد درایو SSD استفاده می کنند ، سرعت خیلی بالاتری را ارائه می دهند .

از طرف دیگر هر اندازه تعداد سایت هایی که سرور سایت شما از آنها میزبانی می کند کمتر باشد ، سرعت سایت شما بالاتر خواهد بود ؛ چون سرور با درخواست های کمتری جهت پردازش روبرو خواهد شد و در نتیجه بهتر عمل خواهد کرد .

هاست

 

هنگامی که کاربران از هر مکانی آدرس سایت شما را در مرورگر خود جستجو می کنند ، محتوای سایت شما برای مرورگر آنها ارائه شده و قابل نمایش خواهد شد ؛ این عمل را وب سرورها انجام می دهند . در واقع وب سرورها وظیفه ی پاسخگویی به مرورگر را بر عهده دارند .

Lightspeed  ، Apache  و Nginx سه نمونه از بهترین وب سرورها به شمار می روند .

مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن