خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
دسته‌بندی نشده

سئو چیست ؟

آشنایی با مفهوم سئو

سئو

کلمه ی SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو است . در واقع سئو ، سایت ها را از جهات مختلف بهینه سازی می کند تا در نتایج جستجو در رتبه ی بالاتری قرار گیرند .

برای صاحبان وب سایت ها فوق العاده مهم است که سایت آنها در نتایج جستجوی گوگل در رتبه ی بالایی قرار بگیرد و در نتیجه بازدید کننده ی فراوانی داشته باشد .

این اشخاص همواره در تلاشند که با استفاده از روش های مختلف ، در سرچ های کاربران بهتر دیده شوند و مخاطبان بیشتری را جذب وب سایت خود کنند .

سئو

الگوریتم گوگل برای رتبه بندی سایت ها

البته لازم به ذکر است که امروزه گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها الگوریتم پیچیده ای دارد و موارد مختلفی را به عنوان معیار و ملاک قرار می دهد ؛ در نتیجه مهندسین سئو باید دارای سواد و تخصص مورد نیاز باشند .

در سالهای گذشته که موتورهای جستجو به تازگی کار خود را آغاز کرده بودند ، الگوریتم رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجو ساده تر بود ؛ به عنوان مثال یکی از معیارها ، تراکم کلمات کلیدی موجود در عناوین (keywords)  جهت پی بردن به محتوای مطالب سایت است . در سالهای گذشته کسب رتبه ی بالا در نتایج جستجو از طریق به کار بردن کلمه های کلیدی خاص نسبت به حال حاضر ساده تر بود و در نتیجه از این قضیه سوء استفاده های زیادی میشد . بدین صورت که از کلمه های کلیدی پرمخاطب استفاده می کردند که در نتایج جستجو در جایگاه بهتری قرار گیرند ؛ در حالی که کلمات مذکور هیچ ارتباطی با محتوای سایت نداشت !

امروزه موتورهای جستجو پیشرفته تر شده اند و امکان دستکاری و سوء استفاده از آنها کاهش یافته است ؛ هرچند به صفر نرسیده است !

سئو

هدف سئو

هدف اصلی سئو این است که ارتباط بین صفحات وب سایت ها و کلمات و عباراتی که کاربران سرچ می کنند افزایش یابد . این مطلب برای هر دو طرف (کاربران و موتور جستجو) حائز اهمیت است ؛ کاربران می توانند بیشترین نتایج مرتبط با موضوع مورد نظرشان که سرچ کرده اند را بیابند ؛ از طرف دیگر اعتماد آنها به موتورهای جستجو بیشتر خواهد شد .

جالب است بدانید سه جایگاه اول نتایج جستجو در مجموع ۵۸٫۴ درصد و جایگاه اول به تنهایی ۳۶٫۴ درصد از سرچ های کاربران را به خود اختصاص می دهند ؛ در نتیجه رقابت زیادی بین وب سایت ها بر سر رسیدن به جایگاه های بالا در نتایج جستجو وجود داشته و خواهد داشت .

 

 

مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن