خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
اطلاعات عمومیسلامت

آیا بیدار شدن در چند مرحله با زنگ ساعت برای بدن ضرر دارد ؟

زنگ گوشی خود را برای چند مرحله تنظیم نکنید

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که صبح زود برای بیدار شدن از خواب، از زنگ گوشی خود استفاده می کنید و چندین آلارم به فواصل ۵ الی ۱۵ دقیقه ای برای آن قرار می دهید ؟ در این مطلب با مجله زندگی همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم و ببینیم آیا بیدار شدن و به خواب رفتن های متوالی در فواصل کوتاه برای بدن مضر است یا خیر.

امروزه اکثر افراد صبح ها با صدای زنگ گوشی خود از خواب بیدار می شوند؛ برخی اشخاص زمانی که با صدای زنگ بیدار می شوند، آن را حدود ۱۵ دقیقه به تاخیر می اندازند و دوباره به خواب می روند. این عمل واقعا حس خوبی دارد! به این دلیل که در بدن، ماده ای به نام سروتونین آزاد می شود.

شاید شما هم بارها این حس را تجربه کرده باشید. اما آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که این کار می تواند به بدن شما آسیب برساند ؟!

بیدار شدن با زنگ گوشی

بیدار شدن در چند مرحله با زنگ ساعت می تواند برای بدن مضر باشد

بیدار شدن و به خواب رفتن، یک فرآیند پیچیده برای مغز محسوب می شود و مغز باید برای هر کدام از آنها آمادگی کافی را به دست بیاورد. به همین دلیل، وقتی آلارم گوشی خود را این گونه تنظیم می کنید و چندین بار پشت سر هم بیدار می شوید و دوباره به خواب می روید، گاهی اوقات هنگام بیدار شدن ذهن شما کمی گنگ و گیج است و احساس کلافگی به شما دست می دهد؛ و ممکن است حتی چند ثانیه طول بکشد تا موقعیت فعلی خود را پیدا کنید.

بیدار شدن با زنگ ساعت

همه ی اینها می تواند نشان دهنده ی مضرات این کار باشد. پس بهتر است از این کار اجتناب کنید و مغز خود را به دردسر و چالش نکشید! اگر شما در طول شب، خواب کافی و راحتی را تجربه کنید، صبح با صدای زنگ ساعت به راحتی از خواب بیدار می شوید و بدن شما برای شروع یک روز خوب آمادگی کامل خواهد داشت.

در این زمینه بخوانید : چگونه خواب راحتی داشته باشیم ؟

پیشنهاد می کنیم زنگ ساعت خود را برای وقتی تنظیم کنید که دیگر بیش از آن فرصتی برای خوابیدن ندارید؛ با صدای زنگ بیدار شوید و روز خود را آغاز کنید. همچنین تا حد امکان بهتر است از ساعت های زنگ دار به جای گوشی خود برای بیدار شدن استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن