خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
دسته‌بندی نشده

تاثیر CDN (شبکه ی توزیع محتوا) بر سرعت وب سایت

Content Delivery Network

شبکه ی توزیع محتوا

CDN برگرفته از عبارت Content Delivery Network و به معنی شبکه ی توزیع محتوا است . در این مطلب به اختصار به بررسی مفهوم و عملکرد آن خواهیم پرداخت .

زمانی که برای سایت خود از CDN استفاده کنید ، محتوای سایت شما از جمله فایل های صوتی و تصویری و pdf در سرورهای ارائه دهنده ی اینترنت در سراسر جهان کپی و ذخیره می شود ؛ و بازدید کننده ها از هر نقطه ی دنیا ، اطلاعات سایت شما را از نزدیک ترین سرور به محل سکونت خود دریافت می کنند . که این امر باعث افزایش قابل توجه سرعت و کیفیت وب سایت شما خواهد شد .

شبکه ی توزیع محتوا

 

تاثیر مثبت CDN در افزایش سرعت وب سایت ها را زمانی بهتر درک می کنیم که فاصله ی یک بازدید کننده ی وب سایت ، از سرور اصلی میزبان سایت شما بسیار زیاد باشد .

به عنوان مثال فرض کنید شما در ایران یک وب سایت دارید و اکثریت مخاطبان و بازدید کننده های سایت شما از ایران هستند ؛ اما سرور میزبان سایت شما مثلا در آلمان یا آمریکا باشد . در چنین شرایطی استفاده از CDN باعث می شود بازدید کننده های ایرانی ، اطلاعات سایت شما را از نزدیک ترین سرور به خود دریافت کنند و به دلیل کوتاه شدن مسیر دریافت اطلاعات ، سرعت و کیفیت وب سایت شما افزایش قابل ملاحظه ای خواهد داشت .

شبکه ی توزیع محتوا

 

استفاده از CDN همچنین باعث کاهش مصرف پهنای باند و ترافیک هاست شما خواهد شد .

از فواید دیگر CDN می توان به بهبود سئو سایت و کسب رتبه ی بهتر در نتایج جستجوی گوگل اشاره کرد .

همچنین در طول روز ، تعداد صفحات بیشتری از سایت شما توسط ربات های گوگل بررسی (index) می شود ؛ که این امر می تواند سرعت پیشرفت وب سایت شما را افزایش دهد .

مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن