خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
اطلاعات عمومیسلامت

۱۰ مورد از بهترین سبزیجات و میوه هایی که تصفیه خون را انجام می دهند

کدام سبزی ها و میوه ها خون را تصفیه می کنند ؟

تصفیه خون

در این مطلب تعدادی از سبزی ها و میوه هایی که در تصفیه خون نقش مفید و موثری دارند را معرفی می کنیم .

آلودگی های موجود در هوا که معمولا از طریق دستگاه تنفس وارد بدن می شوند ، خون انسان را مسموم می کنند ؛ خون آلوده به کبد ، کلیه و دستگاه گوارش آسیب می رساند .

در نتیجه خون انسان نیاز به تصفیه و پاک سازی دارد و برخی از سبزیجات و میوه ها ، تصفیه کننده خون هستند که با تعدادی از آنها آشنا می شویم .

۱ – کرفس

تصفیه خون

 

یکی از بهترین سبزی های تصفیه کننده خون به شمار می رود . این سبزی همچنین ضد سرطان است . همچنین دانه ی کرفس خاصیت ضد التهاب دارد .

 

۲ – گیاه قاصدک

تصفیه خون

این گیاه حاوی آنتی اکسیدان است که در از بین بردن سموم بدن نقش دارد . همچنین برگ تازه ی قاصدک و یا چای ریشه ی آن باعث بهبود عملکرد کبد و پانکراس می شود .

 

۳ – سیب

تصفیه خون

 یک مجموعه ی کامل از ویتامین ها و مواد معدنی است که صفرا و کبد را از آلودگی و سموم پاکسازی می کند ؛ سیب یکی از بهترین تصفیه کننده های خون به شمار می رود .

 

۴ – چغندر قرمز (لبو)

تصفیه خون

چغندر قرمز از جمله سبزی های پاک کننده خون است و آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی آن ، یک راه حل مطلوب برای حفاظت بدن و خون شما از آلودگی هاست .

 

۵ – سیر خام

تصفیه خون

این گیاه می تواند سموم خطرناک خون را از بین ببرد ؛ همچنین به کبد برای تولید آنزیم های مورد نیاز بدن کمک می کند . سیر خام روده از از وجود انگل ها ، باکتری ها و ویروس های خطرناک پاکسازی می کند .

 

۶ – آووکادو

تصفیه خون

شاید توجه کمتری به این گیاه داشته باشیم ، در حالی که یک پاک کننده ی مفید برای خون است . این گیاه به دلیل داشتن یک ماده ی مغذی به نام گلوتاتیون ضد سرطان هم هست .

 

۷ – کلم

تصفیه خون

یکی از گیاه های مفید جهت تصفیه خون است . این گیاه علاوه بر ضد سرطان بودن ، سموم دستگاه گوارش را هم پاکسازی می کند . کلم همچنین سموم ناشی از سیگار در دستگاه گوارش را از بین می برد .

 

۸ – هویج

تصفیه خون

هویج حاوی ویتامین های C ، B6 ، A ، K و همچنین پتاسیم و گلوتاتیون است و یک تصفیه کننده برای کبد است . پختن هویج باعث می شود گلوتاتیون آن از بین برود ؛ پس بهتر است به صورت خام مصرف شود .

 

۹ – جعفری

تصفیه خون

جعفری یک تصفیه کننده مناسب برای کلیه هاست و باعث می شود سموم بدن از طریق ادرار دفع شود .

 

۱۰ – لیموترش

تصفیه خون

نوشیدن آب لیموترش مخلوط با آب ولرم در هنگام صبح یکی از بهترین روش های تصفیه خون است . همچنین ویتامین C موجود در لیموترش به فعالیت بهتر کبد کمک خواهد کرد .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن