خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
اطلاعات عمومی

ده نکته جالب درباره آلبرت انیشتین

Albert Einstein

به ندرت می توان کسی را پیدا کرد که آلبرت انیشتین را نشناسد و یا دست کم اسم آن را نشنیده باشد. انیشتین یکی از مشهورترین و یکی از باهوش ترین افرادی است که این کره خاکی به خودش دیده است و کسی هنوز نتوانسته است در زمینه علم به پای او برسد. انیشتین در حوزه ی ریاضی و فیزیک سرآمد دوران خود بود و با نظریه ی نسبیت و تئوری کوانتوم خودش انقلابی در علم به پا کرد اما علاوه بر این موضوعات ، چیز های دیگری نیز درباره ی این نابغه ی بی نظیر وجود دارد که کمتر کسی از آنها با خبر است و میخواهیم در ادامه ی مقاله شما را با برخی واقعیت ها آشنا کنیم.

دانستنی های آلبرت انیشتین

۱- اگر چه در آن زمان شناسایی نشده بود اما بسیاری بر این باورند که آلبرت انیشتین به اختلال طیف اوتیسم مبتلا بود. برخی از رفتار های عجیب او در دوران زندگی اش مانند بیزاری از لمس شدن ، مشکل داشتن در مراودات اجتماعی و سختی هایی که در دوران مدرسه داشت همه از نشانه هایی است که امروزه در زمره ی اختلالات اوتیسمی طبقه بندی می شوند.

۲- این که انیشتین در فیزیک و ریاضی نابغه بود بدین معنا نیست که او در همه چیز عالی بوده باشد. انیشتین ویولن می نواخت اما همیشه با شمارش ریتم ها و نت ها مشکل داشت.

نکات قبل از مرگ

۳- انیشتین بارها قبل از مرگ گفته بود که جسد او را بسوزانند اما بعد از مرگ پاتولوژیستی به نام توماس هاروی مغز او را دزدید. هاروی بر این باور بود که مغز انیشتین کلید نبوغ وی بوده است اما علی رغم مطالعات فراوان نتوانست در این مورد چیزی پیدا کند تا این که خانواده ی انیشتین از دزدیده شدن مغزش توسط هاروی باخبر شدند.

۴- البته نکات جالب و خاصی در مورد مغز انیشتین وجود داشت که می توانست دلیل باهوش بودن وی در این حد بوده باشد. بخش هایی از مغز او نسبت به انسان های دیگر ضخیم تر بود که می توانست به این معنا باشد که ارتباط قوی تری میان نیمکره های مغزی او وجود داشته است.

Albert_Einstein

۵- در سال ۱۹۴۷ ، او یک دست نوشته ی بسیار سری را همراه رابرت اوپنهایمر ، پدر بمب اتمی ، در مورد این که در صورت تماس با موجودات فضایی چه باید کرد ، نوشت. برخی بر این باورند که انیشتین با این دست نوشته میخواست به نحوی به مردم بگوید که او چیز هایی در مورد موجودات فضایی می داند که دیگران از آن ها بی خبرند. برخی هم این شایعه را پخش کردند که انیشتین به دلیل تماس با موجودات فضایی تا این حد باهوش شده است.

نظریه ی نسبیت

۶- انیشتین اولین کسی نبود که قوانین نظریه ی نسبیت را کشف کرد اما اولین کسی بود که از آن به عنوان یک قانون فیزیکی استفاده نمود. ۱۰ سال قبل از این که انیشتین تئوری نسبیت خود را به جهانیان عرضه کند ، یک فیزیکدان آلمانی به نام هندریک لورنتز این ایده ها را در بوته ی آزمایش قرار داد اما فکر نمی کرد که این قوانین در زندگی واقعی هم ، کاربرد داشته باشد.

۷- اولین باری که انیشتین تئوری نسبیت خود را منتشر کرد ، کسی بحث های علمی او را جدی نگرفت.

۸- ظاهرا وقتی که عکس معروف او در حالی که زبانش را بیرون آورده بود گرفته شد وی به شدت درمانده شده بود. این عکس در روز تولد ۷۲ سالگی او گرفته شد و پس از یک شب طولانی که برای عکاسان لبخند دروغی زده بود تصمیم گرفت که این بار زبانش را برای عکاس درآورد.

Albert_Einstein

۹- شاید انیشتین جلو تر از زمان خود به دنیا آمده بود زیرا قبل از سن ۳۰ سالگی ، اکثرا تالیفات و تئوری های مهمش را به انجام رسانده بود.

۱۰- بدون شک انیشتین نبوغ ذاتی و ذهنی خاصی نداشت ولی بر این باور بود که دلیل موفقیت و شهرتش این نبوغ نبوده است. به جای آن وی بر این باور بود که ثبات قدم و تلاش هایش باعث شد که وی از اطرافیانش با فاصله ای زیاد پیشی بگیرد.

Albert_Einstein

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن