تعیین کار آفرین موفق برای کسب و کارتان

entrepreneur

قبل از هر چیز این سوال را از خود بپرسید که آیا کار آفرینی برای شما مناسب است یا نه؟ فقط حدود ۵ درصد از مردم مناسب این هستند که کار و کاسبی خودشان را راه اندازی کنند. اگر میخواهید در دراز مدت موفق باشید باید از همان ابتدا تعیین کنید آیا برای کار آفرین شدن ساخته شده اید یا نه؟

اگر یک مورد را بخواهیم مثال بزنیم آمازون که نزدیک به ده سال تلاش کرد و توانست به آن موفقیت خودش نیز دست یابد.

دو عنصر مهم در کار آفرینی

  • جرات پذیرش خطر های بزرگ در مورد پول و وقت تان را داشته باشد.
  • استقامت کافی برای تحمل ماه ها و سال ها سختی تا رسیدن به موفقیت را داشته باشد.

entrepreneur

ویژگی های کارآفرین

کار آفرین کسی است که به دنبال ایده نو یا  چیز جدیدی است که تمام خطرات ناشی از آن را بر عهده میگیرد. کار آفرین فردی با استعداد خلاق و موثر می باشد که تمام ریسک های موجود را بر عهده میگیرد تا به رضایت فردی و مالی برسد. کار آفرین به دنبال چیز جدیدی است که برای مخاطب ارزش داشته باشد که این مستلزم زمان و تلاش کافی با در نظر گرفتن ریسک آن ، در بر میگیرد.

eCorner_Education2

نکته : باید مهم ترین هدف شما در زندگی رسیدن به خوشبختی باشد. فقط در صورتی در کار آفرینی به خوشبختی می رسید که واقعا کارتان را دوست داشته باشید. دست کم ۸۰ درصد از آدم هایی که کار دولتی دست می کشند و به کار آزاد روی می آروند بخاطر مدت زمان زیادی که در آنجا کار میکنند و به نتیجه مطلوبی نرسیده اند.

eCorner_Education2

هدف اصلی کار آفرین پول نیست ، بلکه آزادی می باشد. یک کار آفرین به طور متوسط شصت ساعت در هفته کار میکند که تقریبا شش روز در هفته است و معمولا تا دیر وقت ادامه پیدا می کند. وقتی کار و کاسبی خودتان را راه می اندازید باید آمادگی این را داشته باشید که به مدت چهار تا هفت سال بسیار سخت و شدید کار کنید تا به موفقیت دست یابید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *