خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
اطلاعات عمومیسلامت

عوارض جانبی نوشیدن آب در حالت ایستاده

ایستاده آب نخورید

نوشیدن آب

بیش از دو سوم وزن بدن انسان از آب تشکیل شده است و مهم ترین مایع مورد نیاز بدن است که به بهبود گردش خون کمک می کند و باعث می شود مواد زاید از بدن خارج شود . در واقع نوشیدن آب مهم ترین نیاز بدن را تامین می کند . 

بدن انسان روزانه حدودا ۸ لیوان آب نیاز دارد . همه ی ما هنگامی که تشنه می شویم به سراغ آب می رویم و نوشیدن آب یک امر کاملا عادی و پیش پا افتاده است . اما آیا تا به حال شنیده اید که نباید ایستاده آب نوشید ؟!

این موضوع شاید از نظر شما عجیب به نظر برسد و آن را باور نکنید ؛ اما دلایل علمی زیادی درستی این ادعا را ثابت کرده است .

نوشیدن آب

ضررهای نوشیدن آب در حالت ایستاده

در این مطلب به بعضی از ضررهای نوشیدن آب در حالت ایستاده اشاره می کنیم :

۱ – ورم مفاصل : نوشیدن آب در حالت ایستاده باعث به هم خوردن تعادل مایعات بدن و تجمع آب در مفاصل می شود که می تواند بیماری ورم مفاصل (آرتریت) را به دنبال داشته باشد .

نوشیدن آب

 

۲ – برخورد آب به دیواره ی معده : هنگامی که ایستاده و با عجله آب می خورید ، آب با سرعت زیادی به دیواره ی معده برخورد می کند ؛ این امر در درازمدت می تواند باعث وارد آمدن آسیب جدی به دیواره ی معده و دستگاه گوارش شود .

۳ – برطرف نشدن تشنگی : ایستاده و سریع آب خوردن باعث می شود احساس تشنگی شما ادامه پیدا کند ؛ اما اگر در حالت نشسته و با آرامش آب بنوشید احساس تشنگی شما به طور کامل برطرف می شود .

۴ – مشکلات گوارشی : اگر در حالت نشسته آب بنوشید دستگاه عصبی و گوارشی شما آرامش بیشتری خواهند داشت و این امر موجب بهبود جذب آب و هضم سایر مواد غذایی می شود . در حالی که ایستاده آب خوردن نظم سیستم گوارشی را به هم می زند و می تواند منجر به سوء هاضمه شود .

۵ – تشدید ریفلاکس معده : ایستاده و به سرعت آب خوردن باعث می شود مفاصل بین مری و معده آسیب ببیند و اسید معده به عقب بازگردد .

۶ – ایجاد اختلال در عملکرد کلیه و دستگاه ادراری : نوشیدن آب در حال ایستادن باعث می شود عمل تصفیه توسط کلیه ها به خوبی صورت نگیرد . در نتیجه ناخالصی ها در مسیر کلیه و مثانه باقی می مانند و ممکن است سبب بروز مشکلات جدی و جبران ناپذیر شود .

 

برای حفظ سلامتی بدن ، آب را در حالت نشسته و به آرامی بنوشید .

نوشیدن آب

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن