عوارض جانبی نوشیدن آب در حالت ایستاده

نوشیدن آب

نوشیدن آب

بیش از دو سوم وزن بدن انسان از آب تشکیل شده است و مهم ترین مایع مورد نیاز بدن است که به بهبود گردش خون کمک می کند و باعث می شود مواد زاید از بدن خارج شود . در واقع نوشیدن آب مهم ترین نیاز بدن را تامین می کند . 

بدن انسان روزانه حدودا ۸ لیوان آب نیاز دارد . همه ی ما هنگامی که تشنه می شویم به سراغ آب می رویم و نوشیدن آب یک امر کاملا عادی و پیش پا افتاده است . اما آیا تا به حال شنیده اید که نباید ایستاده آب نوشید ؟!

این موضوع شاید از نظر شما عجیب به نظر برسد و آن را باور نکنید ؛ اما دلایل علمی زیادی درستی این ادعا را ثابت کرده است .

نوشیدن آب

ضررهای نوشیدن آب در حالت ایستاده

در این مطلب به بعضی از ضررهای نوشیدن آب در حالت ایستاده اشاره می کنیم :

۱ – ورم مفاصل : نوشیدن آب در حالت ایستاده باعث به هم خوردن تعادل مایعات بدن و تجمع آب در مفاصل می شود که می تواند بیماری ورم مفاصل (آرتریت) را به دنبال داشته باشد .

نوشیدن آب

 

۲ – برخورد آب به دیواره ی معده : هنگامی که ایستاده و با عجله آب می خورید ، آب با سرعت زیادی به دیواره ی معده برخورد می کند ؛ این امر در درازمدت می تواند باعث وارد آمدن آسیب جدی به دیواره ی معده و دستگاه گوارش شود .

۳ – برطرف نشدن تشنگی : ایستاده و سریع آب خوردن باعث می شود احساس تشنگی شما ادامه پیدا کند ؛ اما اگر در حالت نشسته و با آرامش آب بنوشید احساس تشنگی شما به طور کامل برطرف می شود .

۴ – مشکلات گوارشی : اگر در حالت نشسته آب بنوشید دستگاه عصبی و گوارشی شما آرامش بیشتری خواهند داشت و این امر موجب بهبود جذب آب و هضم سایر مواد غذایی می شود . در حالی که ایستاده آب خوردن نظم سیستم گوارشی را به هم می زند و می تواند منجر به سوء هاضمه شود .

۵ – تشدید ریفلاکس معده : ایستاده و به سرعت آب خوردن باعث می شود مفاصل بین مری و معده آسیب ببیند و اسید معده به عقب بازگردد .

۶ – ایجاد اختلال در عملکرد کلیه و دستگاه ادراری : نوشیدن آب در حال ایستادن باعث می شود عمل تصفیه توسط کلیه ها به خوبی صورت نگیرد . در نتیجه ناخالصی ها در مسیر کلیه و مثانه باقی می مانند و ممکن است سبب بروز مشکلات جدی و جبران ناپذیر شود .

 

برای حفظ سلامتی بدن ، آب را در حالت نشسته و به آرامی بنوشید .

نوشیدن آب

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *