خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
دوربین عکاسیگوشی

عکاسی حرفه ای با استفاده از دوربین گوشی های هوشمند

چند تکنیک عکاسی

عکاسی

امروزه اکثر گوشی هایی که در دست دارید همگی به دوربین های حرفه ای مجهز شده اند پس می توانید با شناخت قابلیت های گوشی خود به خوبی عکس های با کیفیتی را ثبت کنید. با یکدیگر به بررسی چند نکته راحت اما مهم ، در عکاسی می پردازیم.

زاویه دید مناسب را بیابید.

اینقدر جای خود را تغییر دهید تا بهترین زاویه را پیدا کنید با زاویه ی مناسب چهره روشن تر و پوست صاف تری را به دست می آورید و فضای اطراف زیبا تر مشخص می شود. سوژه را در مرکز دوربین قرار ندهید،با قرار گرفتن در کنار کادر حس بهتری را به بیننده می دهد.

عکاسی

نور کافی

دقت کنید که نور درپشت شما باشد. از نور به اندازه ی کافی بهره ببرید با اینکه امروزه گوشی ها، کیفیت خوبی را ارائه می دهند اما برای عکاسی در تاریکی هنوز نقطه ضعف هایی دارند پس در ساعاتی از روز که نور وجود دارد ازعکس گرفتن لذت ببرید ، دقت کنید که نور خورشید به طور مستقیم در لنز شما نتابد چون عکس هارا کدر می کند پس پشت به آفتاب بایستید واز سوژه عکس بگیرید.

عکاسی

دوربین خود را بشناسید.

 از آنجایی که روز به روز بر امکانات دوربین های گوشی افزوده می شود پس قابلیت های خوبی را ارائه می دهد ، به تنظیمات گوشی خود سر بزنید و عکس های حرفه ای بگیرید امروزه عکس های بوکه و پرتره بسیار پر طرفدار گشته اند که ،در اکثر گوشی ها شاهد آن هستید.

عکاسی

 زوم لازم نیست.

حرکت کنید و تا آنجایی که امکان  دارد به سوژه نزدیک شوید هرچند که اخیراً گوشی ها کیفیت بهتری در زوم پیدا کرده اند اما باز هم با این وجود افت کیفیت را حس می کنید پس گوشی را به سوژه مورد نظر نزدیک کنید و زوم کردن را فراموش کنید.

Crop کنید.

عکس خود را ببرید. فضای اضافه ی اطراف عکس را از بین ببرید و سوژه را درقاب بهتری قرار دهید حتی هنگامی که عکس گرفته شده است می توانید آن را ویرایش کنید وبا برش مناسب فضای عکس را دلنشین تر کنید.

عکاسی

لنز دوربین را پاک کنید.

امروزه در هرجایی گوشی خود را به همراه دارید و قطعاً چرب و آلوده می شوند و گاهاً به خاطر لمس حسگر اثر انگشت اشتباهاً لنزلمس و کثیف می شود پس قبل از هر بار عکس گرفتن لنز گوشی خود را پاک کنید اما مواظب خط و خش بر روی آن باشید.

عکاسی

  گوشی را محکم بگیرید.

 اگر این امکان وجود دارد گوشی یا دوربین خود را در جای ثابت قرار دهید مثلاً آن را بر روی ۳ پایه ای فیکس کنید  در غیر اینصورت گوشی خود را محکم در دستانتان بگیرید.گوشی های جدید به لرزشگیر اپتیکال مجهز شده اند اما باز هم لرزش،عکس ها را بی کیفیت می کند.

با رعایت این چند نکته عکس های خوبی را ثبت کنید اما با ویرایش می توانید ضعف های آن را برطرف کنید.

عکس های خود را ویرایش کنید و کنتراست ، رنگ و نور آن را به خوبی تعیین کنید. ایده سیاه وسفید را امتحان کنید ، گاهی جلوه متفاوتی را بوجود می آورند همچنین فتوشاپ را روی عکس های خود پیاده کنید اما تا زمانی که حس مصنوعی بودن به بیننده ندهد .

مشاهده بیشتر

زهرا ملک زرقانی

دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار ایمیل : zahra.malek.z1996@gmail.com

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن