خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
کسب و کار

برنامه ریزی در کسب و کار

هدفمند

قبل از شروع ، یک برنامه کسب و کار کامل تهیه کنید. 

خوبی تهیه برنامه کسب و کار این است که شما را مجبور می کند همه قسمت های کار را کاملا بررسی کنید.برنامه ریزی به عنوان یک اصل بسیار مهم می باشد که در ابتدا  برای مدیریت هر کسب و کاری لازم و ضروری می باشد. برنامه ریزی به عنوان راهنمای برای شما نیز می باشد که همواره راه را برای شما هموار تر می سازد.

برنامه کسب و کار بسیار ساده است و نیاز به این دارد که دقیقا پیش بینی کنید در سه سال آینده چقدر محصول یا خدمات در هر ماه و هر سال خواهید فروخت. سپس همه هزینه ای که تولید و توزیع این محصول یا خدمات برایتان دارد را محاسبه می کنید. همه ی نیازهایتان مثل : ملک ، امکانات ، تجهیزات ، تبلیغات ، کارکنان ، لوازم اداری و هر چیزی که برای عرضه این محصول یا خدمات لازم دارید را مشخص می کنید. مقدار پول مورد نیازتان را محاسبه  و مشخص می کنید. در ابتدای کار بهترین روش تبلیغ فروش با معرفی نفر به نفر است که ابتدا با نامه، فکس و ایمیل فرستاده می شود و با تماس تلفن پیگیری می شود و سپس ملاقات رو در رو با مشتری انجام می شود. کسب و کار بدون تبلیغات مثل این است که در تاریکی به کسی علامت دهید، در حالی که فقط خودتان می دانید چه کاری می کنید. تبلیغات شما باید یک مزیت خاص را مطرح کند که مشتری با شما تماس بگیرد، به محل کارتان بیاید یا از محصول یا خدمات تان استفاده کند، تا از آن بهره مند می شود.

دو قانون وجو دارد که می تواند زندگی کاری شما را نجات دهد:

همه چیز دو برابر آن چه فکر می کنید هزینه می برد.

همه چیز سه برابر مدتی که برآورد می کنید، زمان می برد.

Event-Planning-Business-Names

قانون مورفی

هر کاری که احتمال خراب شدن داشته باشد، خراب خواهد شد.

نتیجه : از بین همه کارهایی که احتمال دارد خراب شود ، بدترین چیز ممکن در بدترین زمان ممکن خراب می شود و بیشترین هزینه ممکن را برایتان در بر دارد. عمده ترین مسائلی که باید در نظر گرفت می توان شامل موارد زیر باشد :

  • محصول یا خدماتتان کاملا مناسب خواست و نیاز بازار فعلی باشد.
  • قبل از شروع هر گونه کاری، یک برنامه کامل کسب و کار تهیه کنید.
  • قبل از شروع تبلیغات و فعالیت های بازاریابی، تحلیل کاملی از بازار انجام بدهید.
  • کنترل های سفت و سخت مالی اعمال کنید، بودجه بندی مناسبی انجام بدهید، ثبت مخارج و حسابداری دقیق به عمل بیاروید و در هر فعالیت کاری، صرفه جویی را پیشه کنید.
  •  نیاز در موفقیت کاری است که لیاقت ، توانایی و درست کاری فراوانی در افراد کلیدی وجود داشته باشد.

Event-Planning-Business-Names

 

شما باید برای برنامه ریزی در کسب و کارتان همه جوانب را در نظر بگیرید و تمام ریسک ها را در نظر بگیرید و بهترین روش ممکن را انتخاب کنید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن