خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
اخبار خودروخودرو

لامبورگینی ترزو میلنیو (هزاره ی سوم)

هزاره ی سوم

لامبورگینی از جدید ترین خودروی خود رونمایی کرد. شرکت خودروسازی لامبورگینی ایتالیا در راستای طراحی و ساخت محصولی جدید از مدتی پیش شروع به همکاری با محققان دانشگاه M I T کرده و نتیجه این همکاری خودرو مفهومی جدید پر از خلاقیت و نو آوری با نام ترزو میلنیو به معنای هزاره ی سوم است. خودروی الکتریکی مفهومی ترزو میلنیو بخش کوچکی از برنامه های جاه طلبانه ی لامبورگینی با  اهداف و ایده های بزرگ برای آینده است.

lamborghin-terzo-millennio   lamborghin-terzo-millennio

ترزو میلنیو

هدف لامبورگینی ترزو میلنیو القای حس هیجان و لذت حس رانندگی ، راندن یک خودروی اصیل لامبورگینی به راننده و سرنشین کناری و همچنین نمایش توانایی لامبورگینی در تولید ابر خودرو های آینده در پنج بخش مختلف می باشد که این بخش ها عبارتند از:

۱-سیستم های ذخیره ی انرژی

۲- استفاده از مواد اولیه ی خلاقانه و جدید

۳-پیشرانه و سیستم محرکه خودرو

۴- طراحی ظاهری رویایی

۵-القای حس هیجان و حرکت به بیننده

خودروی هزاره ی سوم بر اساس یک خودرو با عملکرد بالا طراحی شده است و در آن از ساختار و مواد فوق سبک استفاده شده است. بدین ترتیب در بخش آیرو دینامیک بهبود های خارق العاده ای را شاهد خواهیم بود. با نگاهی عمیق تر به خودروی جذاب  و فهمیدن این مطلب  که تنها دو صندلی در آن تعبیه شده است در میابیم که این لامبورگینی بسیار هوشمندانه و دقیق طراحی شده است. هیچ فضای غیر ضروری در آن تعبیه نشده است و با ساختار مهندسی شده ی دقیق بهترین عملکرد را در زمان رانندگی به ارمغان می آورد.

lamborghin-terzo-millennio

بجای استفاده از پنل های بزرگ زشت و سنگین در کف خودرو  به عنوان منبع اصلی و باتری ها این بدنه ی خودروی ترزو میلنیو که خود نقش ذخیره ی انرژی و باتری را در خود ایفا می کند. بدنه ی ترزو میلنیو از ساختار نانو لوله های هیدرو کربنی طراحی شده است که به علت انعطاف پذیری بالا عملا باتری های این خودرو به هر شکلی که این طراحان بخواهند در خواهد آمد. این باتری ها آنقدر نازک هستند که به راحتی در فضای باریک قسمت بیرونی و درونی بدنه جای بگیرند و همچنان قادر به ذخیره سازی انرژی مورد نیاز خودروی سوپر اسپورت با چهار پیشرانه ی تمام الکتریکی  باشند.

lamborghin-terzo-millennio

علاوه بر این که بدنه ی خودرو میلینیو محل ذخیره سازی انرژی تبدیل شده است ، استفاده از فیبر کربن در ساختار آن کمک می کند تا از وزن آن بشدت کاسته شود. محققان این پروژه تحقیقاتی مدعی شدند که خودروی هزاره ی سوم به صورت هوشمند و خودکار  ساختار فیبر کربن خود را تجزیه و تحلیل می کند و نقاطی را که دچار ترک و شکستگی هستند را تشخیص می دهد. در صورت وجود هر ترک و شکاف از تکنولوژی بهبود شیمیایی در جهت برطرف کردن فضای ناهمگون استفاده می شود و میلنیو خود را بازسازی میکند.

lamborghin-terzo-millennio

بخش جلویی یکی دیگر از نقاط قوت طراحی خودروی جدید لامبورگینی است جایی که شیشه تا نزدیکی آرم خودرو امتداد پیدا کرده و شکاف های نورانی سفید از روی آوردن ایتالیایی ها به الکتریکی شدن سخن می گویند. به این موارد چرخ های نارنجی خودرو را نیز اضافه کنید تا ما با محصولی خاص رو به رو باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن