خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
اطلاعات عمومی

۸ دانستنی جالب در مورد زندگی دلفین ها

بهترین دوست انسان ها در دریا

زندگی دلفین ها

زندگی دلفین ها جالب و دیدنی می باشد. دلفین ها کمک های بسیار خوبی به انسان هایی که در دریا گرفتار شده اند می کنند. در این مطلب ۸ مورد از دانستی های جالب درباره ی این موجودات دوست داشتنی را بررسی می کنیم.

زندگی دلفین ها

۱ – کوچک ترین و بزرگ ترین دلفین

کوچک ترین دلفین موجود در دریاها گونه ای به نام پرپیز است که در دریای کرتز زندگی می کند ؛ طول این دلفین ۱٫۵ متر و وزنش ۵۰ کیلوگرم است.

بزرگ ترین گونه ی دلفین نیز در دریای ارکا وجود دارد ؛ جنس نر آن حدودا تا ۸ متر رشد می کند و وزنش به ۶ تن نیز می رسد.

زندگی دلفین ها

 

۲ – ویژگی های خاص زندگی دلفین ها

حس شنوایی دلفین ها بسیار قوی است و قادر به دریافت فرکانس های ضعیف نیز هستند که انسان ها و بسیاری از موجودات دیگر چنین قابلیتی ندارند .

دلفین ها همچنین دارای پوست مخصوصی هستند که به گرم نگه داشتن آنها کمک می کند .

دلفین های آزاد موقع خواب فقط از نیمی از مغزشان استفاده می کنند و نیم دیگر در حال استراحت است .

زندگی دلفین ها

 

۳ – اتحاد دلفین ها

دلفین ها به صورت گروهی زندگی می کنند . جمعیت آنها در برخی از گروه ها بین ۱۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلفین است ؛ در هر گروه ، دلفین های ماده در مرکز قرار می گیرند و توسط دلفین های نر محافظت می شوند .

زندگی دلفین ها

 

۴ – پستانداری خاص

دلفین ها از گروه پستانداران هستند و برای تامین نیازهای ماهیچه های خود به اکسیژن نیاز دارند . جالب است بدانید آنها فقط ۳۰ ثانیه از اکسیژن هوا تنفس می کنند و می توانند ۱۵ دقیقه نفس خود را حبس نمایند !

زندگی دلفین ها

 

۵ – ارتباط دلفین ها

دلفین ها از طریق ایجاد صداهای خاصی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ؛ سنسورهای شنوایی آنها می تواند صداهایی با بسامد ۲۵۰ هرتز تا ۲۰۰ کیلوهرتز را دریافت کند .

آنها از طریق این قابلیت قادر خواهند بود جزئیات بسیار دقیقی از تصاویر زیر دریا را به همدیگر ابلاغ کنند ؛ حتی در شرایطی که فاصله ی آنها از هم زیاد باشد .

زندگی دلفین ها

 

۶ – مهارت جالب شکار آنها

ماهی ، هشت پا و صدف از جمله غذاهای مورد علاقه ی دلفین هاست.

هر کدام از دلفین ها زمانی که یک منبع غذایی را پیدا کند ، با ایجاد صداهای خاصی بقیه ی دلفین ها را باخبر می کند تا یک شکار دست جمعی داشته باشند ؛ این نوع شکار دلفین ها برای ماهی گیران و سایر شکارچیان دریاها نیز مفید است .

زندگی دلفین ها

 

۷ – توانایی های جالب

دلفین ها در شنا کردن ، غواصی و شیرجه زدن مهارت فوق العاده زیادی دارند . برخی از آنها می توانند تا ۴۰ کیلومتر را در مدت یک ساعت طی کنند و ۳۰۰ متر به عمق دریا بروند و ۶ متر به بیرون از سطح آب بپرند !

زندگی دلفین ها

 

۸ – بهترین دوست انسان ها در دریا

دلفین ها کمک های زیادی به انسان ها می کنند ؛ از جمله اینکه به ماهی گیران کمک می کنند تا ماهی بیشتری صید کنند . همچنین به غواصان کمک می کنند تا کشتی های غرق شده را پیدا کنند . و از غرق شدن شناگران در دریاها جلوگیری می کنند . حتی به پزشکان کمک می کنند تا بخش زیادی از مشکلات رفتاری کودکان را درمان کنند !

زندگی دلفین ها

زندگی دلفین ها

زندگی دلفین ها

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن