خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
تکنولوژینرم افزار و اپلیکیشن

حالت ناشناس در گوگل کروم(Incognito mode)

Incognito Mode

 اگر میخواهید به طور ناشناس جستجو کنید بدون این که کوکی ها و صفحات که از قبل ذخیره شده به شما نشان داده نشود از  Incognito mode استفاده میکنیم.

در واقع مرورگر تنها فقط شامل ذخیره نکردن اطلاعات نمی باشد بلکه  مقصدها و مسیرهایی که از آن طریق صفحات به شما می‌رسند (مثلا ISP)و log کردن هر آنچه شما دیده‌اید را  ذخیره نمی کند.

تاریخچه مرورگر وب شما ذخیره نخواهد شد، تمامی کوکی‌ها پس از بستن صفحه پاک خواهند شد و هیچ فایلی ذخیره نخواهد شد. اما اگر شما تغییری در منوی bookmarkها و یا لیست یا هر تغییری در تنظیمات عمومی بدهید همگی در هر دو مد incognito با عادی ذخیره خواهد شد.

اجرای حالت Incognito Mode در کروم

ابتدا کروم را از کامپیوتر اجرا کنید سپس در قسمت بالا و سمت راست مرورگر روی آیکون سه نقطه کلیک کرده و گزینه New Incognito Window را انتخاب می کنیم. پنجره سیاه رنگی باز میشود. کلید های ترکیبی برای فعال کردن این گزینه در کروم : ‏Ctrl + Shift + n  می باشد و در مک ⌘ + Shift + n این کلید ترکیبی می باشد.

Incognito

Incognito

 

 

ویژگی های حالت Incognito mode

  • Chrome  تاریخچه و کوکی ها و اطلاعات شما را ذخیره نمیکند.
  • فایل‌هایی که دانلود یا  بوکمارک می کنید ، نگهداری خواهند شد.
  • فعالیت‌های شما از دید وبسایتی که آن را بازدید می‌نمائید ، کارفرما  یا ارائه دهنده اینترنت پنهان نخواهد بود.

مد incognito یا حالت ناشناس گوگل کروم چه موقع برای ما مفید خواهد بود؟

اگر شما در شرکت هستید و میخواهید در گوگل موضوعی را جستجو کنید بدون این که کسی با خبر شود یا این که می خواهید هدیه ای را برای همسرتان بگیرید بدون این که  همسرتان  از جستجو شما باخبر شود از این گزینه استفاده میشود همچنین اگر میخواهید شماره مجازی بسازید (Textnow) حتما این گزینه خیلی بدرد شما میخورد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن