نحوه گذاشتن استوری (stories) در اینستاگرام (قسمت اول)

استوری

معرفی استوری

یکی دیگر از قابلیت های جالب اینستاگرام که طرفداران فوق العاده زیادی نیز دارد ، استوری (stories) است ؛ کاربرد آن ، اشتراک گذاری فیلم و عکس و متن به مدت محدود (۲۴ ساعت) برای فالوورها است .

استوری ها در صفحه ی پروفایل و در میان پست ها منتشر نمی شوند و پس از گذشت ۲۴ ساعت به طور خودکار حذف خواهند شد .

به صورت دایره هایی در بالای صفحه ظاهر می شوند که با لمس هر کدام از آنها ، استوری مورد نظر باز شده و نمایش داده می شود . همچنین می توانید پیام هایی را در پاسخ به استوری اشخاص برای آنها بفرستید .

استوری

برای اینکه استوری های یک شخص در بالای صفحه برای ما نمایش داده شود ، باید پیج آن شخص را دنبال (فالو) کنیم .

در این مطلب به بررسی بخشی از جزئیات و انواع استوری خواهیم پرداخت .

در قسمت Home (آیکن خانه) ، گزینه ی Stories (آیکن دوربین) را بزنید ؛ دوربین گوشی شما فعال شده و وارد بخش استوری خواهید شد .

استوری

 

انواع استوری

یک سری گزینه هایی در پایین ترین قسمت صفحه مشاهده می نمایید که مربوط به انواع مختلف استوری است .

 

TYPE : این گزینه مربوط به استوری های متنی است ؛ شما می توانید در اینجا یک متن بنویسید و در میان فالوورهای خود به اشتراک بگذارید . شما همچنین این امکان را خواهید داشت که رنگ پس زمینه را به دلخواه خودتان تغییر دهید و با لمس آیکن دوربین در این قسمت ، عکسی را توسط دوربین اصلی یا سلفی گوشی خود بگیرید و به پس زمینه ی صفحه اضافه کنید .

LIVE : این گزینه مربوط به پخش زنده ی اینستاگرام است ؛ شما می توانید به صورت زنده فیلم بگیرید و همزمان با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید و با آنها در ارتباط باشید . زمانی که لایو را شروع می کنید ، به تمام فالوورهای شما که آنلاین هستند اطلاع داده می شود که شما لایو گذاشته اید . همچنین می توانید پس از اتمام پخش زنده ، آن را به مدت ۲۴ ساعت بین مخاطبان خود به اشتراک بگذارید .

NORMAL : در این نوع استوری شما می توانید با استفاده از دوربین گوشی خود ، عکس یا فیلم بگیرید و به اشتراک بگذارید ؛ برای گرفتن عکس ، دایره ی سفید رنگ را فقط یک لحظه لمس کنید ؛ جهت گرفتن فیلم (حداکثر ۱۵ الی ۲۰ ثانیه) دایره ی سفید رنگ را بگیرید تا فیلم برداری انجام شود ؛ سپس می توانید آن را به اشتراک بگذارید .

همچنین این امکان وجود دارد که تصاویر درون گالری گوشی خود را به اشتراک بگذارید ؛ برای این کار ، می توانید آیکن عکس را در سمت چپ پایین صفحه لمس کنید ؛ یا اینکه انگشت خود را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید ؛ تصاویر گالری برای شما نمایش داده خواهند شد ؛ تصویر مورد نظر را انتخاب کنید و به اشتراک بگذارید .

BOOMERANG : در این نوع استوری می توانید حدودا دو الی سه ثانیه فیلم بگیرید و آن را به چندین عکس به هم پیوسته تبدیل نمایید و به صورت گیف (انیمیشن) اشتراک گذاری کنید .

SUPERZOOM : کاربردش این است که روی یک سوژه زوم می کند و می توانید یک ویدئوی دو الی سه ثانیه ای از آن تهیه کنید و جلوه های ویژه ی خاصی به آن بدهید .

REWIND : از طریق این گزینه از استوری ، می توانید یک ویدئوی کوتاه حداکثر ۲۰ ثانیه ای ضبط کنید و برای کاربران به اشتراک بگذارید ؛ با در نظر گرفتن این نکته که هنگام پخش ، از آخر به اول اجرا می شود .

HANDS-FREE : مشابه حالت REWIND است ؛ با این تفاوت که ویدئو از اول به آخر اجرا می شود .

ادامه ی جزئیات مربوط به استوری را در مقاله ی بعدی بررسی خواهیم کرد .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *