خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
آموزششبکه های اجتماعی

نحوه گذاشتن استوری (stories) در اینستاگرام (قسمت اول)

Story

معرفی استوری

یکی دیگر از قابلیت های جالب اینستاگرام که طرفداران فوق العاده زیادی نیز دارد ، استوری (stories) است ؛ کاربرد آن ، اشتراک گذاری فیلم و عکس و متن به مدت محدود (۲۴ ساعت) برای فالوورها است .

استوری ها در صفحه ی پروفایل و در میان پست ها منتشر نمی شوند و پس از گذشت ۲۴ ساعت به طور خودکار حذف خواهند شد .

به صورت دایره هایی در بالای صفحه ظاهر می شوند که با لمس هر کدام از آنها ، استوری مورد نظر باز شده و نمایش داده می شود . همچنین می توانید پیام هایی را در پاسخ به استوری اشخاص برای آنها بفرستید .

استوری

برای اینکه استوری های یک شخص در بالای صفحه برای ما نمایش داده شود ، باید پیج آن شخص را دنبال (فالو) کنیم .

در این مطلب به بررسی بخشی از جزئیات و انواع استوری خواهیم پرداخت .

در قسمت Home (آیکن خانه) ، گزینه ی Stories (آیکن دوربین) را بزنید ؛ دوربین گوشی شما فعال شده و وارد بخش استوری خواهید شد .

استوری

 

انواع استوری

یک سری گزینه هایی در پایین ترین قسمت صفحه مشاهده می نمایید که مربوط به انواع مختلف استوری است .

 

TYPE : این گزینه مربوط به استوری های متنی است ؛ شما می توانید در اینجا یک متن بنویسید و در میان فالوورهای خود به اشتراک بگذارید . شما همچنین این امکان را خواهید داشت که رنگ پس زمینه را به دلخواه خودتان تغییر دهید و با لمس آیکن دوربین در این قسمت ، عکسی را توسط دوربین اصلی یا سلفی گوشی خود بگیرید و به پس زمینه ی صفحه اضافه کنید .

LIVE : این گزینه مربوط به پخش زنده ی اینستاگرام است ؛ شما می توانید به صورت زنده فیلم بگیرید و همزمان با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید و با آنها در ارتباط باشید . زمانی که لایو را شروع می کنید ، به تمام فالوورهای شما که آنلاین هستند اطلاع داده می شود که شما لایو گذاشته اید . همچنین می توانید پس از اتمام پخش زنده ، آن را به مدت ۲۴ ساعت بین مخاطبان خود به اشتراک بگذارید .

NORMAL : در این نوع استوری شما می توانید با استفاده از دوربین گوشی خود ، عکس یا فیلم بگیرید و به اشتراک بگذارید ؛ برای گرفتن عکس ، دایره ی سفید رنگ را فقط یک لحظه لمس کنید ؛ جهت گرفتن فیلم (حداکثر ۱۵ الی ۲۰ ثانیه) دایره ی سفید رنگ را بگیرید تا فیلم برداری انجام شود ؛ سپس می توانید آن را به اشتراک بگذارید .

همچنین این امکان وجود دارد که تصاویر درون گالری گوشی خود را به اشتراک بگذارید ؛ برای این کار ، می توانید آیکن عکس را در سمت چپ پایین صفحه لمس کنید ؛ یا اینکه انگشت خود را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید ؛ تصاویر گالری برای شما نمایش داده خواهند شد ؛ تصویر مورد نظر را انتخاب کنید و به اشتراک بگذارید .

BOOMERANG : در این نوع استوری می توانید حدودا دو الی سه ثانیه فیلم بگیرید و آن را به چندین عکس به هم پیوسته تبدیل نمایید و به صورت گیف (انیمیشن) اشتراک گذاری کنید .

SUPERZOOM : کاربردش این است که روی یک سوژه زوم می کند و می توانید یک ویدئوی دو الی سه ثانیه ای از آن تهیه کنید و جلوه های ویژه ی خاصی به آن بدهید .

REWIND : از طریق این گزینه از استوری ، می توانید یک ویدئوی کوتاه حداکثر ۲۰ ثانیه ای ضبط کنید و برای کاربران به اشتراک بگذارید ؛ با در نظر گرفتن این نکته که هنگام پخش ، از آخر به اول اجرا می شود .

HANDS-FREE : مشابه حالت REWIND است ؛ با این تفاوت که ویدئو از اول به آخر اجرا می شود .

ادامه ی جزئیات مربوط به استوری را در مقاله ی بعدی بررسی خواهیم کرد .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن