خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
اطلاعات عمومی

معایب و حقایق خطرناک اعتیاد آور سیگار الکترونیکی

اعتیادآور

سیگار الکترونیکی 

درباره ی این دستگاه چه می دانید ؟ سیگار الکترونیکی اولین بار در سال ۲۰۰۴ توسط چینی ها اختراع شد.

آنها ادعا داشتند که این اختراع به افراد سیگاری کمک می کند تا بتوانند راحت تر ترک کنند. اما برخی ها برعکس عمل می کنند و مداوم از آن استفاده می کنند و ژست می گیرند و در پایان به سیگار واقعی معتاد می شوند.

هرگز هیچ مدرکی وجود ندارد که این سیگار الکترونیکی ها ضرر نداشته باشند. نیکوتین مایع موجود در این سیگارها اعتیاد آور است و همچنین سمی و سرطان زاست.

سیگار الکترونیکی

هدف از این فرآیند ایجاد یک احساس مشابه برای استنشاق دود تنباکو بدون سیگار است.

در پس این اختراع یک سیاست بزرگ قرار داشته است افراد با این تفکر که با یک بار خرید و شارژ آن در هزینه های خود صرفه جویی می کنند و هیچ خطری آن ها را تهدید نمی کند به آن تمایل مثبت نشان دادند.

اعتیادآور

شاید ضررات آن به شدت سیگار نباشد اما این مدل هم کم کم به بافت های مسیر تنفسی و ریه آسیب می رساند و عملکرد آن دچار اختلال می شود.

سیگار الکترونیکی

در این سیگار الکترونیکی هیچ خبری از آتش نیست. یک دستگاه که با شارژ یا باتری کار می کند و با طعم دهنده های مختلف در اختیار مردم قرار گرفته است و نیکوتین مایع را به غبار یا بخار تبدیل می کند.

امروزه در ایالات متحده بیش از ۲ میلیون دانش آموز راهنمایی و دبیرستانی مصرف کننده هستند و در معرض خطر قرار دارند. در ایران افرادی با سنین کمتر نیز در گیر این دستگاه شده اند.

سیگار الکترونیکی

در تحقیقات آزمایشگاهی و حیوانی در ژانویه ۲۰۱۸ به این نتیجه رسیده اند که نیکوتین موجود در آن حتی ممکن است به  DNA  آسیب برساند. همچنین سرطان ریه ، مثانه و بیماری های قلبی را شامل می شوند.

نظر شما چیست؟

 

 

 

 

مشاهده بیشتر

زهرا ملک زرقانی

دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار ایمیل : zahra.malek.z1996@gmail.com

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن