خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
آموزششبکه های اجتماعی

راهکار کاهش مصرف اینترنت در تلگرام

بهینه سازی مصرف اینترنت

مصرف اینترنت

ممکن است شما دوستان و مخاطبان زیادی در تلگرام داشته باشید و در گروه ها و کانال های مختلفی عضو باشید . در این صورت اگر مصرف اینترنت خود را مدیریت نکنید ، حجم زیادی از اینترنت شما به هدر خواهد رفت . چون پیام های صوتی و تصویری زیادی دریافت خواهید کرد که علاوه بر پر شدن حافظه ی داخلی گوشی ، مصرف قابل توجه اینترنت را نیز به دنبال خواهد داشت .

اما راهکاری برای کنترل و مدیریت پیام های دریافتی وجود دارد و شما می توانید در مورد دانلود آنها تصمیم بگیرید ؛ با جلوگیری از دانلود خودکار فایل ها می توانید مصرف اینترنت خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید .

ابتدا وارد منو Settings شوید .

مصرف اینترنت

 

سپس گزینه ی Data and Storage را انتخاب نمایید .

مصرف اینترنت

 

همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید ، گزینه ی Auto-Download Media فعال است ؛ بدین معنی که فایل های چند رسانه ای (صوتی و تصویری) به طور خودکار دانلود شوند .

مصرف اینترنت

 

در پایین گزینه ی مذکور ، انواع مختلف فایل ها را ملاحظه می نمایید ؛ می توانید وارد آنها شوید و در مورد جزئیات دانلود هر کدام از این فایل ها تصمیم بگیرید .

برای مثال با وارد شدن به منوی Photos می توانید تعیین کنید که هنگام استفاده از اینترنت موبایل ، عکس های دریافتی از مخاطبان ، چت های خصوصی ، گروه ها و کانال ها مجوز دانلود خودکار داشته باشند یا خیر .

مصرف اینترنت

همین گزینه ها را هنگام استفاده از وای فای و اینترنت رومینگ بین الملل در اختیار دارید و می توانید برای دانلود خودکار تک تک آنها تصمیم گیری کنید .

همچنین مطابق تصویر زیر می توانید Auto-Download Media را غیرفعال نمایید ؛ در این صورت همه ی گزینه هایی که در پایین آن قرار دارند غیرفعال می شوند .

مصرف اینترنت

 

بدین معنی که پیام های چند رسانه ای به طور خودکار دانلود نمی شوند و شما باید در گروه ها و کانال ها و غیره روی آنها کلیک کنید تا دانلود انجام شود .

در این صورت شما فقط پیام هایی که به آنها نیاز دارید را دانلود می کنید و از هدر رفتن حجم اینترنت شما جلوگیری خواهد شد .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن