خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
پزشکی

۶ دلیل برای آنکه پوست موز بخورید

پزشکی

پوست موز

پوست موز چه خواصی دارد که خوردن آن بهتر است. اگر به اسموتی میوه ها و سبزیجات علاقه دارید سعی کنید از موز در اسموتی خود استفاده کنید. در این مقاله به یک واقعیت جالب اشاره می کنیم. پوست موز از خود موز مقوی تر می باشد. اگر مخلوط کن با قدرت بالا دارید می توانید با افزودن پوست موز به اسموتی خود نفع بیشتری بدهید. فقط کافیه ساقه ی کوچک موز را بردارید و تمام موز را داخل مخلوط کن بیندازید. در ادامه به چند استفاده از پوست موز اشاره می کنیم.

۱-پوست موز از چشم ها محافظت می کند.

پوست موز سرشار از ویتامین َA و لوتئین می باشد که به سلامت چشم کمک می کند و تصور می شود از چشم در مقابل آب مروارید و دژنراسیون ماکولا محافظت می کند. لوتئین به عنوان یک آنتی اکسیدان در برخی مانند سبزیجات برگ دار و تیره رنگ مانند کلم برگ و کاهو با برگ های سبز تیره یافت می شود. لوتئین در زرده تخم مرغ و ذرت نیز یافت می شود. این ماده مفید علاوه بر مقابله با بیماری های مهلکی مثل سرطان و تنگی عروق به پیشگیری از بیماری های چشمی و پوستی کمک می کند.

۲-پوست موز به بهبود خلق و خو کمک می کند.

پوست موز به بهبود خلق و خو کمک می کند پوست موز سرشار از سروتوئین می باشد که به بهبود روحیه کمک می کند و سطح سروتوئین تنها با رسیده تر شدن موز افزایش پیدا می کند. تریپتوفان یکی از بیست و دو اسید آمینه ی اصلی و از اسید های امینه ضروری در رژیم غذایی انسان است که در موش ها نیز به عنوان یک فاکتور رشد شناسایی شده است. این اسید آمینه در ساختمان بسیاری از پروتئینها وجود دارد و نیز در ساخت برخی میانجی های عصبی مانند سروتئین ها موثر است.

۳-پوست موز به قلب شما کمک می کند.

پوست موز سرشار از پتاسیم است که به همراه سدیم به تنظیم سطح مایعات و الکترولیت در بدن کمک می کند ، ضربان قلب را تنظیم می کند و از شما در مقابل بیماری های قلبی محافظت می کند. ضربان قلب را تنظیم می کند و از شما در برابر بیماری های قلبی محافظت می کند.

پوست موز

۴-پوست موز سرشار از آنتی اکسیدان می باشد.

پوست موز دارای آنتی اکسیدان هایی که به مبارزه علیه سرطان کمک میکند. فیتوکمیکال ها یا مواد شیمیایی گیاهی مواد موثر در گیاهان دارویی ترکیباتی شیمیایی هستند که به طور طبیعی در گیاهان بوجود می آیند و معمولا اشاره به ترکیباتی دارند که بیشتر اثرات پزشکی دارند تا تغذیه ای ، پلی فئول مواد مغذی هستند که فعالیت آنتی اکسیدانی دارند و نقش مهمی در جلو گیری از پیشرفت دیابت و سایر بیماری ها ایفا می کنند.

۵-پوست موز به کاهش وزن کمک می کند.

پوست موز سرشار از  فیبر های محلول و غیر محلول است که  می تواند سرعت هضم را آسانتر کنند و باعث افت احساس سیری شوند که اگر سعی در کاهش وزن دارید به شما کمک می کند و به علاوه تمام این فیبر ها به کاهش کلسترول کمک می کنند.

۶-پوست موز را شما دور نخواهید ریخت.

آخرین مزیتی که پوست موز دارد ، رد پای کربن را در بدن شما کاهش می دهد. اگر مخلوط کن شما به اندازه کافی قوی نیست می توانید از پوست موز پخته شده استفاده کنید.

پوست موز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن