خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
پزشکیزیبایی

۵ فایده آب و هوای سرد برای پوست

طراوت پوست

آب و هوای سرد و زمستانی

همانطور که می دانید آب و هوای سرد زمستانی می تواند رطوبت پوست را کم کند و باعث خشکی پوست  و ترک خوردگی لب ها شود و حتی مشکلاتی را مانند پوسته پوسته شدن لب ها ایجاد کند. با این حال ، این آب و هوا دارای فواید و مزایای خاصی نیز برای پوست هست که معمولا از آن غافل بوده ایم.

در واقع آب و هوای زمستانی می تواند از جنبه های مختلفی برای پوست مفید باشد و حتی به جلوگیری از پیری پوست هم کمک کند. در این مقاله به ۵ فایده هوای سرد برای پوست می پردازیم.

۱- آب و هوای زمستانی منافذ پوستی را تمیز می کند.

آب و هوای زمستانی می تواند به عنوان عامل تقویت کننده عمل کند و منافذ پوستی را کمتر قابل مشاهده کند. این آب و هوا همچنین ترشح چربی طبیعی در پوست را کاهش می دهد یا از آن جلو گیری می کند. همین ویژگی حالت ضد آب نسبی به پوست و مو می بخشد و درخشندگی آنها را حفظ می کند.

 

 ۲- آب و هوای زمستانی به خواب بهتر کمک می کند.

تاثیر آب و هوای سرد در خواب شبانه

داشتن خواب شبانه کامل و مطلوب برای سلامتی پوست واقعا حیاتی است زیرا تیرگی و حلقه های زیر چشم را کم می کند و درخشندگی پوست را در سطح مطلوبی نگه می دارد. با این حال یکی از الزامات خواب شبانه مطلوب و کامل خنک بودن محل خواب می باشد.

این در حالی است که ما در تابستان به علت گرمای هوا نمی توانیم به خوبی بخوابیم. به همین دلیل بیشتر متخصصان حوزه خواب باور دارند که خنک بودن ذاتی اتاق خواب در اصل زمستان به خواب شبانه بهتر کمک می کند.

 

۳- آب و هوای زمستانی پف کردگی صورت و بدن را از بین می برد.

 آب و هوای زمستانی گردش خون را در صورت و بدن به حالت مطلوبی می رساند. همین اتفاق التهاب و تورم احتمالی را در چشم ها و صورت کاهش می دهد. افرادی را که صبح ها با پف کردگی صورت شروع می کنند معمولا در فصل زمستان با این مشکل مواجه نیستند.

 skin

 

۴- آب و هوای زمستانی به جوان سازی صورت کمک می کند.

آیا تاکنون به اثرات آب سرد به صورت توجه کرده اید. آب سرد اساسا خاصیت جوان کننده برای پوست صورت دارد ، چون پوست آن را سفت می کند و درخشندگی مطلوبی به صورت می دهد. دقیقا مانند آب سرد ، آب و هوای زمستانی هم چنین تاثیری را روی پوست صورت باقی می گذارد. به همین دلیل است که متخصصان می گویند برای جلوگیری از خشک شدن غیر عادی پوست از حمام کردن با آب داغ خودداری کنید.

 

۵- آب و هوای زمستانی ، طراوت و رنگ جذابی به گونه ها می دهد.

تماس متعادل با آب و هوای زمستانی رگ های خونی درونی گونه ها را تحریک می کند و باعث قرمز شدن گونه ها می شود. این حالت به شما کمک می کند که در خانه نیز چهره ی باطراوتی داشته باشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن