خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
اطلاعات عمومی

۱۰ واقعیت جالب در مورد عقرب ها

اطلاعات عمومی

دانستنی ها

در این مقاله به ده نکته جالب و شگفت انگیز در مورد عقرب ها کی پردازیم.

۱۰- آیا می دانستید که تمام عقرب ها خطرناک نیستند؟ ولی همه ما مطمئن هستیم که عقرب ها نیش می زنند و درد حاصل از آنها خوشایند نیستند. از دو هزار گونه مشاهده شده از عقرب ها تنها ۲۵ گونه آن زهری چنان قوی دارند که یک انسان را از پای در می آورد.

۹- آیا می دانستید که عقرب ها کارخانه ی سم سازی هستند؟ عقرب ها در بدن خود زهر تولید می کنند. دم ترسناک عقرب در واقع از پنج بخش شکمی با یک دماغه رو به بالا و یک تکه پایانی با نوک تیز تشکیل شده است.

۸- آیا می دانستید که هر چیزی را که بتوانند شکار می کنند و می خورند؟ عقرب ها در شب شکار می کنند و رژیم غذایی آنها را اغلب حشرات عنکبوت ها و دیگر عنکبوتیان و بند پایان تشکیل می دهند. با این وجود برخی دیگر کرم خاکی و کرم حشرات تغذیه می کنند ، همان هایی هستند که زیاد مضرر نیستند.

scorpion

۷- آیا می دانستید که عقرب ها در تاریکی می درخشند؟ به دلایل خاصی که دانشمندان هنوز بر سر آن توافق ندارند عقرب ها در زیر نور فرابنفش می درخشند. در واقع پوست بدن عقرب نور فرابنفش را جذب می کند و آن را به صورت نور دیدنی منعکس می کند.

۶- عقرب ها قبل از جفت گیری می رقصند. جفت گیری عقرب ها بسیار پیچیده و پر اتفاق می باشد که در اصطلاح به آن پیاده روی دو نفره می گویند. این رقص هنگامی شروع می شود که عقرب نر و ماده به هم نزدیک می شوند. در واقع عقرب نر پای حسی عقرب ماده را می گیرد و با حرکاتی شبیه رقص آن را عقب و جلو می کند تا مکان مناسب را برای دستگاه تناسلی خودش پیدا کند.

۵- آیا می دانستید این موجودات عضو خانواده عنکبوتیان هستند؟ عقرب ها بند پایانی هستند که به خانواده عنکبوتیان تعلق دارند. چون عقرب ها بدن دو قسمتی دارند که شامل سر و سینه ، شکم و پاها می باشد.

۴- عقرب ها بسیار جان سخت هستند. عقرب های امروزی تا ۲۵ سال نیز می توانند زندگی کنند. این موضوع اتفاقی نیست زیرا این موجودات قهرمان زنده ماندن هستند. یک عقرب می تواند یک سال تمام را بدون غذا زنده بماند. از آنجا که این موجودات دارای شش های کتابی هستند می توانند بیش از ۴۸ ساعت در زیر آب زنده بمانند.

۳- عقرب ها موجودات باستانی هستند. اگر می توانستید به سیصد میلیون سال قبل برگردید با اجداد این موجودات مواجه می شدید که شباهت بسیار زیادی به نوادگان خودشان دارند. فسیل های کسب شده از این جانور ، نشان می دهد که این موجودات تاکنون تغییر چندانی نکرده اند. به احتمال فراوان اولین اجداد عقرب ها در دریا ها زندگی می کردند.

scorpion

۲-  این موجودات عضو خانواده عنکبوتیان هستند؟ آنها بند پایانی هستند که به خانواده عنکبوتیان تعلق دارند. چون بدن دو قسمتی دارند که شامل سر و سینه ، شکم و پاها می باشد. عمر طولانی دارند. در مقایسه با دیگر جانوران بند پایان که عمر نسبتا کوتاهی دارند. بسیاری حشرات نهایتا چند هفته یا چند ماه زنده می مانند اما این موجودات در میان بسیاری از بند پایان از بیشترین طول عمر برخوردار هستند. در طبیعت این موجودات بین دو سال تا ده سال زنده می مانند ، اما این مدت می تواند تا ۲۵ سال افزایش یابد.

۱- این موجودات مثل انسان ها بچه زا هستند. بر خلاف حشرات که عموما تخم می گذارند آنها بچه می گذارند که در اصطلاح به آن زنده زایی گفته می شود. در واقع بعضی از آنها ساختاری مشابه رحم دارند که نوزادان موجود از مواد مغذی همراه نطفه استفاده می کنند و هم غذایی که از جانب مادر تامین می شود استفاده می کنند. دوره ی بارداری عقرب بسته به گونه ی عقرب که بین دو ماه تا هیجده ماه متغییر است.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن