خرید لباس ورزشی لباس ورزشی
اطلاعات عمومی

۱۰ مورد از آداب و رسوم عجیب مراسم ازدواج در جهان

عجیب و غریب ترین ها

مراسم ازدواج هر کشور و قبیله ای برای برپایی ازدواج دختر و پسرهای جوان خود مختلف است.ولی بعضی از مراسم ازدواج های این سرزمین پهناور با آداب و رسوم عجیب و گاهاً خنده دار و باحالی برگزار می شوند. می خواهیم چند نمونه از این مراسم های شگفت انگیز را برای شما بازگو کنیم.

مراسم ازدواج

مراسم ازدواج

  1. در تمام دنیا اگر به سمت کسی تف پرتاب کنید بی احترامی به شمار می آید ولی مطابق با رسوم قبیله ماسایی در کشور آفریقا تف انداختن به صورت عروس در در مراسم عروس اش نهایت ادب و احترام به عروس خانوم و خانواده اش می باشد.

مراسم ازدواج

  1. عروس های سراسر دنیا می خواهند که در شب عروسیشان زیباترین باشند اما یک رسم در کشور اسکاتلند وجود دارد که بر اساس سنت دیرینه ی این کشور عروس و داماد را با چسب نواری می بندند و با غذاهایی مانند کیک و شکلات بدن آن ها را سیاه می کنند و باور آن ها این است که این عمل باعـث می شود این جفت تا ابد کنار هم بمانند.

مراسم ازدواج

  1. در برخی از مناطق کشور سیالند عروس و داماد به سیل بزرگی از بوسه ها رو به رو می شوند آن ها قبل از اینکه یکدیگر را ببوسند با هجومی از بوسه ها روبه رو می شوند،تمام مرد های دعوت شده به مراسم عروس را و تمام دخترخانوم های دعوت شده ، داماد را غرق بوسه می کنند.

مراسم ازدواج

  1. در کره جنوبی اگر قصد داماد شدن کردید باید کف پایی بخورید .مطابق با سنت دیرینه مردم ، در کره جنوبی مهمانان پای داماد را درمراسم عروسی می بندند و با چوب به کف پای او ضربه می زنند و همه ی مهمانان می توانند حداقل یک بار به کف پای داماد ضربه بزنند به همین علت جوانان در این کشور در تلاش اند تا مراسم جمع و جور و با تعداد کمی مهمان را برپا کنند.

مراسم ازدواج

  1. در کشور لهستان در مراسم ازدواج مردان دعوت شده به عروس پول می دهند تا داماد را کنار بزند و چند دقیقه با آن ها شروع به رقصیدن کند.به همین دلیل هرچه تعداد مردان موجود در مراسم عروسی بیشتر باشد ، به همان اندازه عروس پول بیشتری را جمع می کند.

مراسم ازدواج

  1. بر اساس رسوم قبیله ای در کشور اندونزی عروس و داماد تا سه روز پس از مراسم ازدواجشان حق حمام رفتن و دستشویی رفتن ندارند و اینکه این سه روز را چطور می گذرانند را می توانید از خودشان بپرسید.

مراسم ازدواج

  1. یکی از قبایل موجود در کشور چین یک رسم عجیب و دیوانه کننده دارد. عروس خانوم به مدت یک ماه قبل از عروسی باید هر روز یکساعت گریه کند و برای حس همدردی مادر، خواهر و دوستای نزدیک عروس هم با او شروع به گریه کردن می کنند این کار باعث می شود تا چشم های عروس در روز عروس اش به شکل عجیبی باد کند.

مراسم ازدواج

  1. در بعضی از مناطق هندوستان بعضی از دختران که در روزهای خاص به اعتقاد هندی ها روزهای شومی تولد بشوند آن ها را ملعون می نامند و آن ها را مجبور می کنند قبل از آنکه با پسر مورد علاقشان ازدواج کنند با یک درخت ازدواج کنند و به مدت ۶ ماه تا یکسال را در قید این ازدواج بمانند و بعد ، اجازه ازدواج با پسر مورد نظر خود را دارند.

مراسم ازدواج

  1. در بسیاری از کشورهای جهان عروس ها از مدت ها، قبل از مراسم ازدواجشان به فکر تناسب اندام خود هستند اما در یکی از شهرهای کشور آفریقا هرچه قدر عروس هیکل بزرگ تر و چاق تری داشته باشد محبوب تر است. به همین دلیل دختران جوان در این کشور قبل از مراسم ازدواجشان خوراک خود را چند برابر می کنند تا درمراسم عروسی از همه بزرگتر و چاق تر باشند.

مراسم ازدواج

  1. در کشور فیجی یک قانون عجیب وجود دارد که داماد باید آن را انجام دهد.اگر مردی در این کشور قصد ازدواج کردن دارد باید بسیار شجاع،غواص و شناور باشد زیرا قبل از مراسم عروسی داماد باید یک دندان نهنگ را به عروس خود هدیه دهد و جالب تر این است که خودش به تنهایی باید در اعماق اقیانوس ها شنا کند و نهنگی را بیابد و بزرگترین دندان آن را به هر شکلی که می شود بکشد و برای عروس خانوم ببرد تا اجازه برگزاری عروسی را پیدا کند.

مشاهده بیشتر

زهرا ملک زرقانی

دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار ایمیل : zahra.malek.z1996@gmail.com

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن